Pisiica :x ... cel mai adorat animal de casa , sau ma rog, cel mai adorat de mine.E asa de dulce si de draguta cand isi linge cu grija blanita.Cand se incolaceste pe langa picior parca cerand putina afectiune [cu toate ca primeste din pliin]. Cu ochisorii ei mici si de obicei, verzi te himnotieaza si te atrage in jocul ei.Catalogata de multe ori ca fiind rea si parsiva , parerea mea este cu totul alta.Este absolut adorabila si mai am inca un lucru de spus:
I LOVE CATS !!! ♥
Post.ul asta e cu dedicatie pentru Monica ♥
luni, 11 aprilie 2011
sâmbătă, 9 aprilie 2011
Prieteni adevarati.

Prieteni adevarati ... unii nu stiu ce inseamna asta.Incep prin a va spune ca prietenia nu are varsta.Prietenia inseamna a fi alaturi de o persoana si atunci cand are reusite si e fericit dar si atunci cand persoana respectiva sufera.Prima poza inserata este o "dovada de prietenie", asa cum o numesc eu, pe care mi'a dat'o Andreea,una dintre cele mai bune prietene.Multumesc Andreea; si eu te iubesc mult ♥. duminică, 3 aprilie 2011
Muzica trezeste ... amintiri :x
Muzica , sigurul refugiu prin care pot sa scap de ... tristete. Ma trântesc în pat, iau telefonul, ataşez căştile si dau volumul la maxim.In momentul acela se creeaza o lume imaginara in care nu se afla decat prietenii mei adevarati ; o lume a amintirilor retrezite odata cu ascultarea unor versuri .Ma ia valul si incep sa cant, sa imi aduc aminte de lucrurile intamplate mai de mult, de lucruri care pur si simplu mi'au ramas intiparite in memorie, lucruri care nu as vrea sa le uit niciodata cu toate ca unele dintre ele dor ...pe scurt ... amintiri :x
Nu stiu cum as putea rezista fara muzica... O zi lunga la sfarsitul careia nu as putea trage linie si analiza daca a fost o reusita sau un esec . Nu as mai putea sa merg pe strada si cu toate ca aud in spate persoane dragi care ma barfesc sa nu intorc capul ,ci sa merg mai departe.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
