luni, 11 aprilie 2011

Pisiii ♥

      Pisiica :x ... cel mai adorat animal de casa , sau ma rog, cel mai adorat de mine.E asa de dulce si de draguta cand isi linge cu grija blanita.Cand se incolaceste pe langa picior parca cerand putina afectiune [cu toate ca primeste din pliin]. Cu ochisorii ei mici si de obicei, verzi te himnotieaza si te atrage in jocul ei.Catalogata de multe ori ca fiind rea si parsiva , parerea mea este cu totul alta.Este absolut adorabila si mai am inca un lucru de spus:
       I  LOVE  CATS !!! ♥
     Post.ul asta e cu dedicatie pentru Monica ♥

sâmbătă, 9 aprilie 2011

Prieteni adevarati.

       Prieteni adevarati ... unii nu stiu ce inseamna asta.Incep prin a va spune ca prietenia nu are varsta.Prietenia inseamna a fi alaturi de o persoana si atunci cand are reusite si e fericit dar si atunci cand persoana respectiva sufera.Prima poza inserata este o "dovada de prietenie", asa cum o numesc eu, pe care mi'a dat'o Andreea,una dintre cele mai bune prietene.Multumesc Andreea; si eu te iubesc mult ♥. 
       Si acum continui cu o dedicatie pentru best friendu' meu -> Malina ♥. Vreau sa ii spun in primul rand, ca nu trebuie sa bage in seama invidia celor din jur pentru ca prietenia noastra va rezista si dincolo de toate aceste piedici.Obstacolele pe care le intalnim si peste care reusim sa trecem, sunt doar niste dovezi ca vom fi mereu impreuna! Fiind ca de 6 ani, tot  suntem impreuna, si ne e bine asa !!!Iar in al doilea rand vreau sa ii spun ca o iubesc mult de tot ♥!!

duminică, 3 aprilie 2011

Muzica trezeste ... amintiri :x

    Muzica , sigurul refugiu prin care pot sa scap de ... tristete. Ma trântesc în pat, iau telefonul, ataşez căştile si dau volumul la maxim.In momentul acela se creeaza o lume imaginara in care nu se afla decat prietenii mei adevarati ; o lume a amintirilor retrezite odata cu ascultarea unor versuri .
    Ma ia valul si incep sa cant, sa imi aduc aminte de lucrurile intamplate mai de mult, de lucruri care pur si simplu mi'au ramas intiparite in memorie, lucruri care nu as vrea sa le uit niciodata cu toate ca unele dintre ele dor ...pe scurt ... amintiri :x
    Nu stiu cum as putea rezista fara muzica... O zi lunga la sfarsitul careia nu as putea trage linie si analiza daca a fost o reusita sau un esec . Nu as mai putea sa merg pe strada si cu toate ca aud in spate persoane dragi care ma barfesc sa nu intorc capul ,ci sa merg mai departe.