duminică, 3 aprilie 2011

Muzica trezeste ... amintiri :x

    Muzica , sigurul refugiu prin care pot sa scap de ... tristete. Ma trântesc în pat, iau telefonul, ataşez căştile si dau volumul la maxim.In momentul acela se creeaza o lume imaginara in care nu se afla decat prietenii mei adevarati ; o lume a amintirilor retrezite odata cu ascultarea unor versuri .
    Ma ia valul si incep sa cant, sa imi aduc aminte de lucrurile intamplate mai de mult, de lucruri care pur si simplu mi'au ramas intiparite in memorie, lucruri care nu as vrea sa le uit niciodata cu toate ca unele dintre ele dor ...pe scurt ... amintiri :x
    Nu stiu cum as putea rezista fara muzica... O zi lunga la sfarsitul careia nu as putea trage linie si analiza daca a fost o reusita sau un esec . Nu as mai putea sa merg pe strada si cu toate ca aud in spate persoane dragi care ma barfesc sa nu intorc capul ,ci sa merg mai departe.
  

4 comentarii: